Сто година слободе

Данас је у холу наше школе отворена величанствена изложба под називом „Сто година слободе“. Иза овог предивног догађаја стоје ученици који учествују у раду секције Млади историчари коју води наставница историје Душица Ђорђевић Милошевић. Наиме, овогодишње обележавање века од завршетка Великог рата био је повод младим историчарима и њиховој наставници да се присете, али и да друге подсете и упознају са детаљима о томе како је све почело, трајало и како се завршило. Посебну пажњу посветили су причи о страдању наших војника, о њиховој невероватној храбрости и снази коју су показивали у кључним биткама и догађајима из овог периода. Са једне стране задивљени начином на који је све осмишљено и приказано, а са друге стране пуни туге коју за собом оставља велика историјска прича данас смо могли много тога да научимо слушајући наставницу и њене младе историчаре док нас воде кроз саму изложбу. Концепт саме изложбе био је јасан и састојао се од фотографија на којима су приказани најзначајнији и највећи догађаји Великог рата које везујемо за историју Србије, затим величанственог приказа пробоја Солунског фронта о чијој стратегији су прикупили информације из војних уџбеника, а посебну пажњу је привукла макета чувеног митраљеза – Максим. Читаву причу пратила је музика тематски везана за овај период. Изложба ће трајати до краја новембра месеца, па сви заинтересовани имају довољно времена да је са пажњом погледају.