Прослављен Савиндан у нашој школи

Школска слава Свети Сава прослављена је у суботу 27. јануара у новом блоку наше школе. Овогодишњи домаћини били су наставници биологије, физике и хемије, а славски колач предали су наставницима математике, техничког и информатике, који ће нас угостити следеће године.

Савиндан је дан када славимо не само просвећеност, већ и снагу и истрајност у борби за више циљеве, идеале који су трајнији од сваког времена. Због тога је овом празнику и имену место управо у школама, због тога наши ђаци с радошћу дочекују овај дан и у њему показују за шта су све способни и у којој мери су спремни да нашем великом светитељу, његовом лику, имену и делу одају најискренију захвалност. Блистали су тог дана  гласовима пуним топлине и надахнућа, милозвучним речима славе и хвале у част Светом Сави, покретима смерним и благим, а срцима испуњеним смиреношћу. Уз помоћ наше вероучитељице Драгане Гвозденовић, професорке српског језика Тање Бошковић и професорке музичке културе Јелене Столић послали су нам јасну поруку да су једино зидине саздане од вере, љубави и наде трајне и чврсте и да радост и захвалност најлепше исказујемо искреном песмом и речима кроз које славимо нашег светитеља Светог Саву.