Ученички парламент о репродуктивном здрављу

Као и сваке године до сада, Ученички парламент наше школе одлучио је да нас у новембру обрадује темом која је значајна за њихове вршњачке кругове. Уз стални консултативни рад са Весном Богићевић и Станицом Недељковић, тачније педагошко-психолошком службом наше школе, они су научили да уочавају проблеме који их окружују и да никада не остану само неми посматрачи, већ да активно раде на отклањању или умањивању проблема. Претходних година бавили су се вршњачким насиљем уопште и посебно дигиталним насиљем као његовим најчешћим обликом данас. Ове године, на подстицај Саветовалишта за младе и њиховог прошлогодишњег предавања које је развило у њима мотивацију да реагују, одлучили су да се позабаве темом о репродуктивном здрављу, да укажу вршњацима на могуће ризике, али и причају о превенцији која је најбитнија. Уз подршку педагошко-психолошке службе и наставнице грађанског васпитања, успели су да осмисле и организују још једну трибину која представља и њихову сарадњу са локалном заједницом и активно  укључивање у њу. Пројекат је организован тако да буде вишеслојан. Најпре су поделили анкете својим вршњацима, желећи да на тај начин прикупе прецизне информације, затим су приказали сасвим обичан разговор који воде међусобно на један шаљив начин, а којим се скреће пажња на најчешће заблуде и погрешне или површне информације које имају, да би на крају уследило једно опште, али значајно предавање уз презентацију на тему репродуктивног здравља и превентивног реаговања. Трибини су присуствовали представници многих основних школа, који су са собом у своје школе понели не само знање, него, надамо се, и искуство лепог дружења.