Ово је наш мај

Ове године наша школа је свој дан, 9. мај, обележила јединственом приредбом у просторијама биоскопа Кварт. Посебан осврт на значај наше школе у образовању на подручју Краљева, као и даљем плану усавршавања, направила је, у поздравном говору, директор школе Славица Симовић, проф. разредне наставе. Увек добре хорске тачке увеле су нас у програм чији је мото ове године „ОВО ЈЕ НАШ МАЈ“, који је одабран као симбол 45. рођендана Школе. Уједно је то била и тема за ликовне и литерарне радове ученика који су награђени и којима је тог дана свечано уручна  награда од стране директора школе. Ђак генерације, ученик Ђорђе Јовановић из одељења 8/4 обратио се присутним родитељима и ученицима и захвалио својим наставницима на указаном поверењу које ће настојати да оправда. Наравно, он је награђен поклоном који је сам одабрао, а у питању је био таблет. Такође, сви остали ученици који су у овој школској години показали изузетне резултате на такмичењима, добили су вредне награде, а пласман на Републичко такмичење донео им је и ваучер у износу од 5000 динара. Наша школа је тиме показала да већ годинама настоји да награди континуиран и вредан рад својих ученика, наравно, у складу са својим могућностима. У наставку програма смењивале су се тачке ученика матичне школе и издвојених одељења. Оригиналне кореографије и рецитали као и костимирани драмски комади, обогаћени певањем и ритмичким играма, подржали су идеју мајских радости, дечијег света и упутили поруке родољубља и правих вредности којима треба стремити. Богат сценски део као и костимографија, били су ефектна подршка квалитетном програму, који је живо пратила публика и награђивала бурним аплаузима. У ишчекивању смо и школског листа, који је у процесу штампања, и у којем ће труд, стваралаштво и таленти наших ученика бити овековечени и дати на увид свима који желе да их виде.

Представник тима за културну и јавну делатност школе:
Вероучитељ Милан Милутиновић

НАГРАЂЕНИ УЧЕНИЦИ:

ТАЧКЕ КОЈЕ САЧИЊАВАЈУ ПРОГРАМ:

– ДВЕ ХОРСКЕ НУМЕРЕ КОЈЕ ВОДИ ПРОФ. МУЗИЧКЕ КУЛТУРЕ ЈЕЛЕНА СТОЛИЋ

-РЕЦИТАЛ СТАРИЈИХ РАЗРЕДА, ПРИПРЕМИЛА ПРОФ. СРПСКОГ ЈЕЗИКА СНЕЖАНА ПРЕМОВИЋ

-ДРАМСКИ ДЕО, СТАРИЈИ РАЗРЕДИ, ОСМИСЛИЛА ПРОФ.СРПСКОГ ЈЕЗИКА ТАЊА БОШКОВИЋ

-КОРЕОГРАФИЈА СА ПРЕВОДОМ, НА НЕМАЧКОМ ЈЕЗИКУ, ПРИПРЕМИЛА ПРОФ. НЕМАЧКОГ ЈЕЗИКА ТАТЈАНА ФИЛИПОВИЋ

-РИТМИЧКА ИГРА УЧЕНИКА ДРУГОГ РАЗРЕДА ИЗ ЈАРЧУЈАКА

-РЕЦИТАЛ СА КОРЕОГРАФИЈОМ, ОДАБРАНИ УЧЕНИЦИ ИЗ СВА ЧЕТРИ ОДЕЉЕЊА ШКОЛЕ У ГРДИЦИ

-ПЕСМА „ОВО ЈЕ СВЕТ ЗА НАС“ У ИЗВОЂЕЊУ СВИХ УЧЕНИКА ШКОЛЕ У ДРАКЧИЋИМА

-ДРАМСКИ ИГРИКАЗ УЧЕНИКА ТРЕЋЕГ РАЗРЕДА МАТИЧНЕ ШКОЛЕ, ПРИПРЕМИЛА ПРОФ. РАЗРЕДНЕ НАСТАВЕ ВЕРИЦА ТОДОРОВИЋ