Прошетали смо кроз средњи век

Ученици, њихови родитељи и наставници наше школе имали су прилику да учествују или уживају у тематском дану посвећеном српском средњовековљу. Готово већ традиционално,јер се понавља годинама уназад, наставница историје Душица Милошевић позвала је витезове удружења СВЕБОР да свим ученицима наше школе представе како је некада изгледао витешки ред наше средњовековне државе, као и које су вештине поседовали и какву су борилачку опрему носили. Тематски веома богато објашњено историјско порекло и значај витештва у старој српској држави оставило је јак утисак на све који су присуствовали. Ученици су након предавања имали прилику и да опробају своје вештине у мачевању и стрељаштву, наравно уз стручну подршку и објашњења самих витезова. Наставници и ученици су носили одећу која је била карактеристична за то доба, па је овај дан био још богатији и пружао више знања о том времену. Ове године историјски тематски дан је проширен и приказом средњовековне српске пијаце који је пратио и приказ неких старих заната, за шта је био заслужан вероучитељ Милан Милутиновић.